8 Квітня, 2021 0 Коментарів

Історія

Більше 60 років пристрасті і підприємницького бачення.

У містечку Гуасталла, розташованому на півночі Італії в провінції Реджіо Емілія, Вітторіо Бертаццоні заснував компанію Smeg, яка в даний час є одним з лідерів у виробництві побутової техніки в країні. Початок підприємницької діяльності сім’ї Бертаццоні йде до 17 століття. Спочатку сім’я Бертаццоні займалася кузнецькою справою, незабаром перекваліфікувавшись в металургів.

У 1948 році, в епоху економічного зростання і швидкої урбанізації, був заснований металургійний завод Smeg. Сама назва Smeg – це ні що інше, як абревіатура від італійського Smalteria Metallurgica Emiliana Guastalla (Металургійна Фабрика Емілія Гуасталла).

В епоху радикальних змін в соціальних структурах, сім’ї та способу життя, Smeg почав створювати продукцію, що відповідає новим технологічним потребам суспільства і умов, що змінилися побутовим засадам. Техніка швидко стала предметом гордості сімей в умовах зміни звичок, які вимагали найбільший комфорт в повсякденному житті.

У кінці 50-х рр Smeg випустив одну з перших газових плит з автоматичним підпалом, запобіжником і таймером. У 1963 році було запущено виробництво пральних і посудомийних машин. Середина 70-х рр була ознаменована випуском перших вбудованих духових шаф і варильних поверхонь і встановленням перших партнерських відносин зі всесвітньо відомими архітекторами та дизайнерами. У 90-х рр в асортимент Smeg були також додані мийки, витяжки та кольорові ретро холодильники в стилі 50-х, які незабаром стали іконою стилю в міжнародному масштабі.

Зміцнивши свої позиції в сегменті побутової техніки, Smeg створив професійні підрозділи, що виробляють техніку для сектора громадського харчування, таку як печі і посудомийні машини для ресторанів і готелів, а також інструменти для медичних установ.

Сьогодні на чолі Smeg стоїть вже третє покоління родини Бертаццоні і в назві компанії збережена пам’ять про те, з чого все починалося, Smalteria Metallurgica Emiliana Guastalla.

 

Премії та нагороди

За роки існування Smeg був відзначений безліччю нагород провідних інститутів і журналів, завдяки унікальному дизайну і неперевершеній якості своїх приладів:

  • Моденський конкурс Domotics: у 2007 головний офіс Smeg отримав премію, як найбільш інноваційний офіс Італії, завдяки інтелектуальному управлінню споживанням і безперервному розвитку компанії в цьому напрямку.
  • Міжнародна премія Dedalo and Minosse: у 2008 Smeg завоював цю нагороду, організовану Італійської Асоціацією Професійних Архітекторів, ALA – Assoarchitetti, за архітектурний проект головного офісу компанії.
  • Wallpaper Design Award: у 2009 духова шафа та варильна поверхня Smeg серії Ньюсон отримали премію в номінації «Краща побутова техніка» від престижного міжнародного видання.
  • Good Design Award: у 2010 Chicago Athenaeum Museum (Музей Архітектури та Дизайну Чикаго) і Європейський центр Архітектури, Мистецтва, Дизайну та міських досліджень присвоїли Smeg премію за духову шафу і варильну поверхню серії Ньюсон.
  • Good Design Award: у 2012 році Музей архітектури і дизайну в Чикаго The Chicago Athenaeum і фахівці Європейського центру архітектури та дизайну оголосили прототип вручений панелі PVB750-2E лауреатом престижної нагороди “GoodDesign 2012”. Спочатку модель була представлена ​​під кодом PVB750B-2E виключно як дизайнерський проект. В даний час прийнято рішення про випуск її на ринок з кодом PV175.

Leave a Comment

Your email address will not be published.